Новорічне частування дітей від чиновників Прикарпаття

31 грудня, 2017

На Прикарпатті активно тривають «грудневі жнива». Бюджетні установи в терміновому порядку намагаються витратити залишкові кошти на рахунках, здійснюючи неконкурентні закупівлі. І, схоже, під щедру «роздачу» потрапили діти.

26 грудня 2017 року відділ освіти Рогатинської РДА оприлюднив звіт про укладення договору на послуги гарячого харчування для учнів 1-4 класів на суму 77 тисяч гривень. Строк дії договору: з 26 грудня до 31 грудня.

У системі публічних закупівель ProZorro не оприлюднено ні меню, ні специфікації з переліком навчальних закладів, у яких надаватимуть послуги. Відтак, неможливо прослідкувати, в яких школах та яка кількість школярів має харчуватись за ці гроші.

У додаток до річного плану закупівель на 2017 рік кошти за цю послугу, звісно, внесли у той самий день, коли уклали договір. Водночас до річного плану на грудень уже запланували (без використання системи ProZorro) укласти більше 10-ти договорів на надання послуг з харчування учнів 1-4 класів. Усі угоди на суми у кілька тисяч гривень. У системі планувалося оприлюднити тільки одну вищезгадану закупівлю від 26 грудня.

У вересні 2017 року відділ освіти Рогатинської ОДА вже укладав договір на забезпечення харчування школярів на суму 87 тисяч гривень. Послуги за ці кошти мали надаватись з 1 вересня до 31 грудня (тобто 4 місяці). У системі відсутній звіт про укладений договір, меню чи специфікація. 

Відтак, порівняти чим годували дітей протягом тижня на 77 тисяч гривень, та чим годували дітей протягом чотирьох місяців на 87 тисяч гривень - не вдасться.

Обидва договори на послуги гарячого харчування, у вересні та грудні, уклали з тим самим місцевим приватним підприємцем - Козієм Богданом Івановичем. До слова, підприємець не працював з жодними іншим державним замовником - тільки з відділом освіти Рогатинської РДА.

 

P.S. Можна припустити, що за умовами «тижневого» договору мали прогодувати більшу кількість дітей, ніж за умовами «чотирьохмісячного». Але в українських грудневих реаліях на це залишається тільки сподіватись.

Ольга Ничай

Вперше опубліковано: https://dozorro.org/blog/grudnevi-zhniva-na-dityachomu-harchuvanni-v-ivano-frankivsku

Поділитися новиною img img

Читайте також

Харчування у навчальних закладах: спрощені закупівлі vs відкриті торги Харчування у навчальних закладах: спрощені закупівлі vs відкриті торги Звісно, батькам хотілося б контролювати, що саме їдять їхні діти поза домом — тож радим.. 19 березня, 2021
Новорічна казка за бюджетні кошти: скільки витратили на солодощі для дітей Новорічна казка за бюджетні кошти: скільки витратили на солодощі для дітей 7 лютого, 2021
Маски, щитки і термометри: як освітяни Франківщини готуються до офлайн н.. Маски, щитки і термометри: як освітяни Франківщини готуються до офлайн н.. Цьогоріч новий навчальний рік для деяких школярів Прикарпаття розпочався дистанційно. А.. 16 жовтня, 2020