Презентували результати громадського моніторингу прозорості та підзвітності рад Прикарпаття

Презентували результати громадського моніторингу прозорості та підзвітності рад Прикарпаття

Коаліція Прозорі Ради: Івано-Франківська область презентувала результати громадського моніторингу прозорості та підзвітності рад Прикарпаття в радіоефірі на UA: Карпати.

Про підсумки співпраці громадськості з радами у ефірі із журналісткою Любов Крайня говорили представниця всеукраїнської Коаліції "Прозорі ради", юрист Ольга Симчич, керуючий справами виконкому Коломийської міськради Тарас Кухтар та секретар Івано-Франківської міськради Віктор Синишин.

Впродовж півроку ради вносили зміни у свої нормативно правові акти, щоб привести їх у відповідність до стандартів чинного законодавства, запроваджували кращі практики публічності і підзвітності.

Тож представниця Коаліції в Івано-Франківській області розказала сьогодні про перші перемоги. Зокрема, за результатами співпраці Коаліції та Івано-Франківської обласної ради, остання запровадила механізм подачі електронних петицій до ради. Ця форма колективного звернення громадян передбачена законом, проте не була втілена на практиці обласної радою. Тепер кожен прикарпатець може створити електронну петицію або проголосувати за якусь існуючу. До слова, перша електронна петиція вже створена і за неї можна голосувати https://cutt.ly/meXPAkU

Також разом з Коломийською міською радою Коаліція сформувала порядок подання місцевих ініціатив до міської ради. Це ще один важливий інструмент громадської участі у місцевому самоврядуванні. У Коломийській міськраді такого механізму народовладдя не було. Відтак, Коаліція допомогла у підготовці положення про подання місцевих ініціатив, який був прийнятий міською радою. Більше того, на сьогодні вже зареєстрована перша місцеві ініціатива.

Загалом за час співпраці Коаліції із радами Прикарпаття було напрацьовано десятки норм у нормативно-правові акти та ще більше рекомендацій радам. Щось було прийняте, щось, на жаль, ні. Представниками Коаліції в Івано-Франківській області було підготовлено два десятки статей з інструкціями, в яких описується, як користуватись тими чи іншими інструментами народовладдя на місцевому рівні. З матеріалами можна ознайомитись у блозі "Антикорупційної платформи" на сайті КУРС

Презентували результати громадського моніторингу прозорості та підзвітності рад Прикарпаття
img Дата публікації 21 листопада, 2019