Цінні кадри: прикарпатським чиновникам виплатили 1,7 млн гривень до Дня місцевого самоврядування

9 березня, 2020 Цінні кадри: прикарпатським чиновникам виплатили 1,7 млн гривень до Дня місцевого самоврядування

Щороку 7 грудня в Україні святкують День місцевого самоврядування. На місцях його відзначають по-різному: хтось проводить урочисті зібрання, інші обходяться вітальними грамотами та подяками. Проте, зачасту нагородження представників місцевого самоврядування супроводжується виплатами премій з нагоди свята. 

Агентство ефективних рішень вирішило дослідити, як виплачують премії до Дня місцевого самоврядування на Прикарпатті. Для цього ми зібрали дані з Єдиного казначейського порталу та виокремили місцеві ради, які минулоріч фінансово вітали своїх працівників з професійним святом. 

Загалом на порталі є-Дата міститься інформація про 37 місцевих рад Івано-Франківської області, які виплачували премії до Дня місцевого самоврядування. Серед них - 2 районні, міські ради, 2 ради ОТГ та 31 сільська рада. 

Виплачувати гроші працівникам самоврядування почали ще до офіційного початку самого свята. Так, Малотур’янська сільська рада привітала своїх працівників ще 28 листопада, трохи більше як за тиждень до святкування. А найпізніше премії отримали в Липівській сільській раді - 26 грудня.

Куди більше цікаво, які суми виплачували ради своїм працівникам з нагоди професійного свята.. Варто відзначити, що ми не враховували при аналізі податки і збори, які сплачуються окремо до державного бюджету. Тож цифри показують конкретні суми, які отримували службовці на руки. В цілому загальна сума премій склала 1,7 мільйона гривень. 

На порталі є-Дата міститься інформація лише про дві районні ради, які преміювали працівників офіційно з власних казначейських рахунків. Тисменицька районна рада виплатила 161 тисячу гривень, а Городенківська районна рада - майже 29 тисяч.

Так само тільки дві міські ради вітали преміями своїх працівників з Днем місцевого самоврядування. Городенківська міська рада розщедрилася на 233 тисячі гривень, в той час як Коломийська міська рада заплатила своїм чиновникам 151 тисячу.

Також не забули привітати своїх працівників і дві сільські ради ОТГ, при чому судячи з преміальних сум, у радах цінують свої кадри. Новицька сільська рада ОТГ виплатила майже 182 тисячі гривень на премії, а Ямницька ОТГ перерахувала своїм працівникам 161 тисячу.

Решту виплат проводилися окремими сільськими радами і саме їхні премії є найцікавішими для порівняння. Протягом листопада-грудня 31 сільські ради Прикарпаття виплатила до Дня місцевого самоврядування майже 800 тисяч гривень. Нагадаємо, це без урахування податків, комісій та зборів.

Найчастіше на премії працівникам сільські ради виділяли 10-20 тисяч гривень. Саме такий розмір премії був перерахований у третині сіл. 7 рад виплатили премії до 10 тисяч гривень, ще третина рад виплачували більші за 20 тисяч гривень, деякі з яких у кілька разів перевищують середній розмір виплат. 

Також, що цікаво, найбільше святкових коштів виплачувалося у Рогатинському районі. 14 сіл, які перерахували премії до Дня місцевого самоврядування - з одного району. Відтак, можемо ствердити, що саме Рогатинщина найбільше шанує традиції самоврядування в області. 

Лідером серед сільських рад по розміру премії стала Сарниківська рада Рогатинського району. Тамтешні працівники отримали 73,7 тисячі гривень премії з нагоди свята. Друге місце посідають Крихівці, які входять до складу Івано-Франківської міської ради. Сільрада преміювала своїх працівників на 67,6 тисяч гривень. На третьому місці - Чернятинська сільська рада, де розмір цьогорічної премії склав 53,8 тисяч. Найменше отримали працівники Глушківської та Луківської сільських рад - 6,7 та 6 тисяч гривень відповідно.  

Також ми вирішили порівняти села за різними характеристиками, щоб з’ясувати, чи є якась закономірність у розмірі виплачених премій та, наприклад, розмірі бюджету села чи кількості мешканців громади.

Співставивши річні бюджети сіл, виявилося, що Сарниківська сільська рада, яка виплатила найбільшу премію - не найбагатше село серед нашого списку. Найбільший бюджет у 2019 році був у Крихівців, які належать до Івано-Франківської міської ради - 29 млн грн. На другому місці - Похівська сільська рада з бюджетом 11 млн грн. Розмір премії тут склав 43 тис гривень. Замикає трійку найбільших бюджетів Яворівська сільська рада, видатки якої у минулому році склали майже 9,5 млн гривень. В той же час на премії було виділено порівняно скромні 24 тисячі гривень.

Крім цього, ми порахували, яку частку від сільського бюджету склала груднева премія. Виявилося, що в Сарниках розмір премії становить 3% річного бюджету села. Це найвищий відсоток серед усіх сіл області. Наступними йдуть Рибненська та Підгородянська сільські ради, у яких виплачені премії становлять приблизно 2,5% річного бюджету. До слова, в третини сіл розмір виплата не перевищує 1 відсотка від сільського бюджету.

Разом з бюджетом цікаво було також порівняти наскільки корелюють премії з розміром населеного пункту. Чи справді у великих селах, з більшим населенням і відповідно більшим об’ємом роботи ради, платили більше?

Найбільшими селами у списку є Крихівці (понад 4000 мешканців) і Чернятин (3185 мешканців), вони ж виплатили одні з найвищих сум до свята - 67 та 54 тисячі гривень. А от ще дві великі сільські ради - Оболонська та Котиківська - виплатили набагато скромніші премії своїм працівникам, 11 та 16 тисяч відповідно.

Загалом, якщо порівняти розмір премій з кількістю населення в селі, то виявиться, що найщедрішою була Рибненська сільська рада. Село є найменшим з усіх наших населених пунктів (330 мешканців), проте на свято сільським чиновникам було виплачено одну з найвищих премій - майже 40 тисяч гривень. Також порівняно високими виявилися премії для працівників Похівської сільської ради, де проживає приблизно 500 мешканців та вже згадуваної Сарниківської сільської ради з населенням 1040 людей.

Підсумовуючи, можемо сказати, що виплати премій до Дня місцевого самоврядування не є системними для всієї Івано-Франківської області. За винятком Рогатинського району, де найбільше сільських рад вітали в такий спосіб своїх працівників. Також немає чіткої закономірності і в розмірах премій. Співставивши виплачені суми з бюджетами та розмірами сіл, бачимо, що премії варіюються незалежно від загальних річних видатків села та кількості його мешканців, для яких працюють місцеві чиновники.

 

Остап Бринський

*Робота аналітиків оплачена за підтримки наших європейських партнерів. Для створення цього матеріалу не витрачено жодної бюджетної гривні.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе ГО “Агентство ефективних рішень”. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

 

Поділитися новиною img img

Читайте також

Цінні кадри: прикарпатським чиновникам виплатили 1,7 млн гривень до Дня .. Цінні кадри: прикарпатським чиновникам виплатили 1,7 млн гривень до Дня .. Щороку 7 грудня в Україні святкують День місцевого самоврядування. На місцях його відзн.. 9 березня, 2020
БЕЗвідповідальні закупівлі: як судять порушників ProZorro на Прикарпатті БЕЗвідповідальні закупівлі: як судять порушників ProZorro на Прикарпатті Наприкінці 2018 року Державна аудиторська служба почала проводити моніторинг закупівель.. 18 вересня, 2019
"Грудневі жнива": як бюджетники Івано-Франківщини в останні дні року осв.. "Грудневі жнива": як бюджетники Івано-Франківщини в останні дні року осв.. Левову частку договорів з підрядниками Департамент будівництва, житлово-комунального го.. 28 січня, 2019